Autokľúče

Predajňa v Nových Zámkoch

  • 0948 449 717
  • info@figolock.sk
Predajňa v Komárne
  • 0907 737 756
  • komarno@figolock.sk

Autokľúče vyrábame na počkanie aj s imobilizérom. Autokľúče pre všetky bežne dostupné značky áut, ako sú: Audi, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Iveco, Mazda, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Seat, Škoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen a ďalšie držíme bežne skladom. Takisto dokážeme vyrobiť plnohodnotné autokľúče s diaľkovým ovládaním.

Kľúčová služba Figolock sa zaoberá aj opravou autokľúčov. Oprava autokľúča v autorizovanom servise je väčšinou nákladná záležitosť. V prípade, že má váš autokľúč napríklad nalomenú alebo ohnutú planžetu, zodraté zuby, poškodený vyskakovací mechanizmus, chybu imobilizéru, vybitú batériu alebo iné poškodenie či problém.

V prípade, že má váš autokľúč iba estetické poškodenie, vieme vám vymeniť obal autokľúča za nový.

Veľa zákazníkov si necháva preložiť pevný autokľúč do vyskakovacieho obalu. Tento úkon u nás tiež dokážeme urobiť na počkanie.

V roku 1910 bol použitý prvý kľúč od auta na svete. Tento kľúč od auta sa však dal použiť len na uzamknutie zapaľovania vozidla. O viac ako storočie neskôr došlo k mnohým pokrokom v technológii používanej v autokľúčoch, ktoré sú dnes dostupné. Zatiaľ čo staršie vozidlá používajú mechanicky vyrezané kľúče, moderné autá používajú kľúče od auta s diaľkovými ovládačmi a transpondérovými čipmi. Pomocou diaľkového ovládača môže vodič odomknúť svoje vozidlo z väčšej vzdialenosti. Pomocou inteligentného kľúča môžu vodiči odomknúť a naštartovať svoje auto bez toho, aby vložili kľúč do zapaľovania. Od mechanických autokľúčov až po moderné bezkľúčové varianty sa dnes používa mnoho druhov autokľúčov.

Typy autokľúčov

Mechanické

Mechanicky rezané autokľúče patria medzi staršie typy autokľúčov. Tiež známy ako tradičný autokľúč - je to najzákladnejší typ autokľúča, ktorý sa dnes používa.  Vo všeobecnosti tieto kľúče používajú staršie vozidlá, ktoré nemajú žiadne bezpečnostné kódovanie. Vzhľadom na to, že tieto kľúče sú najzákladnejším variantom, nie sú najbezpečnejšie. Zvyčajne sú tieto kľúče vyrobené z kovu. Na vytvorenie kópií mechanicky vyrezaných kľúčov od auta je možné použiť štandardné surové kľúče.

Vyskakovacie

Najčastejšie sú kľúče tzv. vyskakovacie, alebo vyklápacie, ktoré sú dnes bežne používané mnohými výrobcami automobilov. Ako už názov napovedá, skutočný kľúč je navrhnutý tak, aby sa dal zložiť, keď sa nepoužíva. Vzhľadom na kompaktný charakter tohto typu kľúča sú preklápacie kľúče široko využívané. V skutočnosti je kompaktný dizajn kľúčov taký populárny, že ľudia dokonca premieňajú iné typy kľúčov od auta na skladacie kľúče. Naša kľúčová služba tiež ponúka výmenu kľúča od auta z bežného na vyklápací kľúč.

S frézovanou drážkou

Kľúče s frézovanou drážkou boli prvýkrát použité v 90. rokoch minulého storočia. Bežne sa používali pre luxusné značky áut, aby sa znížilo riziko krádeže auta. Kľúče s frézovanou drážkou sú zvyčajne hrubšie ako iné typy autokľúčov. Drážka je na oboch stranách kľúča rovnaká. To umožňuje vloženie kľúča do zapaľovania v ľubovoľnom smere a sťažuje výrobu duplikátu kľúča. Väčšina takýchto kľúčov má v plastovej časti zaliaty transpondérový čip. S týmito čipmi výrobcovia vozidiel pridali do svojich vozidiel ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Autokľúče s diaľkovým ovládaním

Diaľkové kľúče od auta sa veľmi podobajú kľúčom s frézovanou drážkou. Zatiaľ čo frézované kľúče od auta zvyčajne využívajú iba transpondérový čip, autokľúč s diaľkovým ovládaním má viac funkcií. Autokľúč s diaľkovým ovládaním je napájaný batériou, obsahuje tlačidlá, ktoré dokážu odomknúť vozidlo a deaktivovať alarm. Pomocou diaľkového ovládania môžu používatelia zamknúť alebo odomknúť auto z diaľky. Na rozdiel od inteligentných kľúčov, ktoré je možné použiť aj na odomknutie vozidla bez fyzického kontaktu, na naštartovanie vozidla je potrebné vložiť kľúč do zapaľovania.

Inteligentné kľúče od auta sú jedným z najnovších typov kľúčov od auta, ktoré používajú výrobcovia vozidiel. Inteligentný kľúč, známy tiež ako bezkľúčový systém rozpozná vaše vozidlo, keď ste nablízku. Tento typ kľúča tiež umožňuje používateľom naštartovať svoje autá stlačením tlačidla. Počas jazdy tieto kľúče nie je potrebné vkladať do zapaľovania. Aj keď tieto moderné inteligentné kľúče majú mnoho výhod, ich výmena môže byť nákladná. Pri strate  inteligentného kľúča môže byť  potrebná aj výmena celého uzamykacieho systému vo vašom vozidle z dôvodu súvisiaceho bezpečnostného rizika.