Otváranie dverí

Zabuchli sa vám dvere? Vymkli ste sa? Kľúčová služba Figolock v Nových Zámkoch vám vie pomôcť aj v tejto nepríjemnej situácii. V dnešnej dobe bezpečnostných dverí, bezpečnostných kovaní a vložiek už nie je úplne najjednoduchšie otvoriť takéto dvere. Vo väčšine prípadov nie sú potrebné deštrukčné náradia, ako napríklad vŕtačka či karbobrúska. Kľúčová služba Figolock disponuje technológiami na otváranie zabuchnutých bezpečnostných ale aj bežných dverí. Máme všetko potrebné náradie na ich otvorenie.

Neváhajte a zavolajte nám, vo väčšine prípadov dokážeme otvoriť vaše zabuchnuté dvere bez poškodenia. Náš servis  24/7 je tu, aby vám v čo najkratšom čase pomohol s vašim problémom. Náš prvoradý cieľ je dostať sa k vám v čo najkratší čas. 

Zabuchnuté bytové a bezpečnostné dvere – otváranie dverí – kľúčová služba Non Stop Nové Zámky

Stalo sa vám, že pri vynášaní smetí, alebo pri odprevádzaní hostí ste si nevzali so sebou kľúče? Zostali vaše dvere zabuchnuté? V tom prípade, ak nemáte vložku s takzvanou prestupovou spojkou, čiže vložku, ktorá sa dá otvoriť aj keď sú kľúče z druhej strany, ste sa dostali do nepríjemnej situácie. Bez potrebného náradia a vedomostí ju viete svojpomocne len veľmi ťažko vyriešiť. V takomto prípade potrebujete pomoc odborníka. Skutočný odborník pozná mechanizmus a fungovanie dverí a má potrebné náradie k otvoreniu dverí bez poškodenia. Za krátky čas a bez potreby ďalšej opravy dverí vám pomôžeme v tejto nepríjemnej situácii, ako sú zabuchnuté dvere. Je za nami vyše 20 ročná skúsenosť v oblasti otvárania dverí, zámočníctva, servisu a opravy dverí. Naša Kľúčová služba NON STOP  je vám k dispozícii.

Typy bytových a bezpečnostných dverí

typy-dveri

Klasické

Dvere v bytových jednotkách rozlišujeme na obyčajné “klasické”, dvere so zvýšenou bezpečnosťou a bezpečnostné dvere. Klasické dvere sa zamykajú zvyčajne v jednom bode, poprípade majú namontovaný prídavný zámok. Dvere so zvýšenou bezpečnosťou majú namontované kvalitné kovanie s bezpečnostnou vložkou, prípadne sa zamykajú vo viacerých bodoch. Bezpečnostné dvere majú masívnu oceľovú konštrukciu, namontované kvalitné kovanie a bezpečnostný zámok. Kombinácia a kvalita týchto prvkov určuje bezpečnostný stupeň ochrany dverí. Uzamykanie nemusí byť viacbodové, keďže masívna konštrukcia zabezpečuje, aby sa nemohli otvoriť násilným spôsobom.

Otváranie dverí – zabuchnuté plastové a hliníkové dvere

zabuchnute-dvere

Žijeme v modernej dobe, keď vstupy do rodinných domov sú zabezpečené hliníkovými alebo plastovými dverami. Častokrát sú inštalované s madlom, nemajú namontovanú žiadnu kľučku a veľmi často sa stane, že zábudlivý majiteľ si za sebou privrie dvere a kľúče zostanú vo vnútri. Problém je ihneď na svete. Zabuchnuté dvere hliníkové alebo plastové sú náročnejšie na otvorenie tradičným spôsobom, ale naši skúsení pracovníci si poradia aj s takýmto problémom, síce nie vždy obvyklým spôsobom. Radíme vám radšej neskúšať otvárať na vlastnú päsť, pretože vaše nie lacné vchodové dvere môžete poškodiť, čo vás určite bude mrzieť. Radíme volať odborníka ktorý je školený na takéto prípady.

Zabuchnuté dvere – rady a tipy

Najjednoduchšie je otvoriť dvere vlastným kľúčom. Preto vám radíme jeden kľúčik nechať u niekoho, komu dôverujete, alebo si ukryť na mieste, o ktorom viete len vy. Tým pádom si viete odomknúť, aj keď sú zabuchnuté. Neplatí to samozrejme pre každý prípad. Presnejšie, ak ste si nechali kľúče z vnútornej strany vložky bez funkcie obojstranného uzamykania. Pre predídenie takejto situácii je lepšie si zaobstarať hoci aj tú najjednoduchšiu vložku s prestupovou spojkou /GF/. Napríklad  BKS obojstranná cylindrická vložka 8812 31/35 . Takáto investícia vám môže v budúcnosti ušetriť na dodatočných nákladoch za otvorenie zabuchnutých dverí kľúčovou službou.

Zamknuté dvere – obyčajné

Dvere obyčajné, ktoré sú zamknuté, otvárame tiež. Spôsobov otvárania zamknutých obyčajných dverí je viac. Otvorenie nedeštruktívnou metódou vyhmatávaním vložky /menej využívaná metóda/. Ďalšia možnosť je otvoriť deštruktívne, čo znamená, že niektorá súčasť dverí /vložka, kľučka, zadlabávací zámok/ bude poškodená. Samotné dvere zostanú bez poškodenia. Poškodené súčasti odstránime a nahradíme novými a funkčnými. V konečnom dôsledku dvere sa otvoria a naďalej zostanú funkčné. Služba je dostupná 24/7.

Zamknuté dvere – bezpečnostné

Funkcia bezpečnostných dverí je, aby sa po zamknutí dali čím ťažšie otvoriť. Je to hlavne pre ochranu majetku pred zlodejmi, ktorí nehľadia na to, či vám poškodia alebo zničia vaše dvere. Našťastie aj zlodeji majú svoje “školenia” za sebou a veľmi dobre rozoznajú, s akými dverami majú dočinenia a obtiažnosť otvárania dverí tohto typu ich dostatočne odradí. Kvalitné bezpečnostné dvere ani neskúšajú otvoriť, lebo vedia, že sú veľmi ťažko zdolateľné. Len čo my zámočníci? Sú prípady, keď aj my sa musíme dostať cez takéto dvere. Dôvody sú rôzne, či už strata kľúča, alebo ak sú zatvorené a zámok nemá funkciu obojstranného uzamykania. V takýchto prípadoch sa snažíme použiť najšetrnejšie metódy, ktoré sú zároveň aj menej nákladné, čím vieme ušetriť na nákladoch na otváranie takýchto typov dverí. Samozrejme, nie vždy je to možné ako vo filmoch. Niekedy sa bohužiaľ vzhľadom na typ a konštrukciu dverí musí použiť deštruktívna metóda. Najrozšírenejšie značky dverí sú Adlo, Sherlock, Profil, Exkluzív, Securido, Hisec, Sofia. Naša 25 ročná prax v tomto obore nám dala dostatočné skúsenosti, aby sme sa oboznámili s konštrukciou a použitou technológiou týchto dverí. Preto vám môžeme zaručiť ich bezproblémové otvorenie.

Otváranie dverí zamknutých, typu plastové a hliníkové

Tento typ dverí je takisto špecifický, pretože výrobcovia týchto dverí používajú rôzne typy kovaní, ktoré nie je možné identifikovať pri zamknutých dverách. Zistíme to až po ich otvorení. Dôležité je to z hľadiska, keď ich je nutné v prípade poškodenia nahradiť. Naša firma drží skladom aj atypické zámky do plastových a hliníkových dverí od rôznych výrobcov ako Maco, Roto, GU, Winkhaus, Schuring, čo nám uľahčuje otváranie a zároveň dáva možnosť dostať vaše dvere rýchlo do pôvodného stavu.

NON STOP služba
  • 0907 737 756
Predajňa v Nových Zámkoch
  • 0948 449 717
  • info@figolock.sk
Predajňa v Komárne
  • 0907 737 756
  • komarno@figolock.sk